59648

Nometne sēru pārvarēšanai bērniem, kuri pārdzīvojuši tuvinieka zaudējumu
24.07.2015


Nometnes sēru pārvarēšanai bērniem, kuri pārdzīvojuši tuvinieka zaudējumu.

„No rīta mēs sērojam, bet vakarā mums ir ballīte!”

Ģimene bērnam ir viņa pasaules galvenais balsts. Kad nomirst kāds no vecākiem, šķiet, ka šī pasaule sabrūk: „Kā es tagad dzīvošu? Varbūt es esmu vainīgs, ka tā notika? Vai es arī nomiršu?”

Rodas daudz jautājumu, uz kuriem bērns ne vienmēr var saņemt atbildi. Tomēr šādā brīdī tā ir ļoti nepieciešama. Atbalsts vajadzīgs arī pieaugušajam, kurš tagad palicis viens ikdienas rūpēs un pārdzīvojumos par bērnu.

Igaunijā, arī citās valstīs, šādām ģimenēm tiek piedāvāta palīdzība: sēru pārvarēšanas programma, kurā bērni var piedalīties īpaši veidotās nometnēs, bet vecāki – pārrunāt savas sāpes un bažas, tiekoties speciālistu vadītā atbalsta grupā nometņu starplaikos. Šādas nometnes tiek rīkotas regulāri  un gadu gaitā atzītas par ļoti efektīvu palīdzību sērojošiem bērniem un viņu vecākiem.

Nometnes formāts  dod iespēju bērniem  dalīties savos pārdzīvojumos, pārdzīvot sēras drošā vidē,  izjust vienaudžu atbalstu, mācīties pašpalīdzības iemaņas, kļūt iekšēji stiprākiem, pašpārliecinātākiem, kā arī – vienkārši priecāties!

Tagad šī pieredze pārņemta arī Latvijā, jo vēlamies, lai arī mūsu bērniem būtu pieejama efektīva palīdzība. Pirmo nometni sērojošiem bērniem Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas komanda veiksmīgi īstenoja 2014.gadā, plānojam to darīt arī šogad.

Nometnes sagatavošanas un norises posmi:

  •       Bērnu, kuriem nepieciešams šāds atbalsts, apzināšana;

=         Intervija ( pa telefonu vai klātienē)  ar bērnu un viņa aprūpes personu, lai novērtētu bērna pašsajūtu un vajadzības, saprastu, vai nometne viņam ir vislabākā palīdzības forma, kā arī informētu par nometnes norisi;   

  •       Nometnes norise: bērnu atbalsta grupas īpaši apmācītu speciālistu vadībā, interesantas nodarbības un darbnīcas pārējā laikā;
  •       Nometnes novērtējums, ieteikumi turpmākam individuālam atbalstam.

Nometnēs var piedalīties bērni:

=         Vecumā no 7 līdz 18 gadiem (maksimāli – 24 bērni);

=         Kuru tuvinieka zaudējums noticis laika periodā no pusgada līdz 2 gadiem pirms nometnes sākšanās.

Plānotais laiks un vieta: 17.-20.augusts, Īvandes muiža.

Aicinām Jūs pieteikt dalībai šai nometnē savas skolas bērnus!
Lai pieteiktos, lūdzam, aizpildīt
pieteikuma anketu, sekojot šai saitei.

Sīkāka informācija: dace.beinare@sosbca.lv,  tel.nr. 29114448.

www.sosbernuciemati.lv
      Atpakaļ